co je Ultimate

 

Ultimate je bezkontaktný tímový šport. Ultimate kladie silný dôraz na fair-play a tak si ho obľúbili milióny hráčov po celom svete. Síce je často prirovnávaný k futbalu alebo americkému futbalu, no jeho jedinečné črty ho výrazne odlišujú. Na najvyššej úrovni potrebujú hráči rýchlosť, výbušnosť a vytrvalosť. Začiatočníci považujú hru za zábavnú a ľahko sa ju naučia hrať. Tak neváhajte, schmatnite disk a objavte jeden z najviac spoločenských a najrýchlejšie rastúcich športov!

 

Ultimate v Kosiciach

 

Team vznikol v Novembri 2009. Založil ho, dnes už legenda Košickej ultimate scény, Michal Binda. Prvé sezóny tímu boli poznačené častou obmenou hráčov, čo spôsobilo aj počiatočné striedanie názvov.

 

Prvú sezónu sme odštartovali ako First Aid na Halových Majstrovstvách SR, kde sme ako nováčik prekvapili a neskončili posledný. Sezónu sme dohrali ako First Date. Do sezóny 2011 nastúpil tím pod názvom BuzzSaw. Od roku 2012 fungujeme stabilne pod názvom Kefear.

 

Z domácich turnajov sa pravidelne zúčastňujeme Slovenskej ligy SAF a turnajov Majstrovstiev Slovenska (Halových aj vonkajších) a turnajov Blowout a Manic Miner.

 

V zahraničí navštevujeme pravidelne Can Touch Disc v maďarskom Hajdúböszörmény, zúčastnili sme sa tiež turnajov v Rakúsku (Vienna Winter League 2011) a Poľsku (Spirit on Ice 2014).

© 2023 by KosiceUltimate. Proudly created by Miroslav#21 with the help of Wix.com

  • Facebook Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now